Rzeka
Marycha

Marycha ostatnio staje się modnym szlakiem kajakowym. I nie ma w tym nic dziwnego, bo jest to trasa wodna nadzwyczaj ciekawa i różnorodna. Składa się na nią sama rzeka Marycha i 3 jeziora różnej wielkości. Pewne trudności wynagrodzą poznaniem pięknej ziemi sejneńskiej, wciąż jeszcze mało znanego dla wodniaków zakątka Pojezierza Suwalskiego.

Pomożemy zorganizować Ci spływ Marychą. Zapraszamy Kajaki – Strumyk.

Zapraszamy do strumyka

Turysto pamiętaj !

Przebywając na terenie Wigierskiego Parku Narodowego (również płynąc kajakiem, statkiem i jadąc kolejką wąskotorową) masz obowiązek posiadania karty wstępu.

Spływy kajakowe Czarną Hańczą, Rospudą i Marychą to świetny pomysł na aktywne i nie wyczerpujące spędzenie czas. Spływy kajakowe już od lat cieszą się dużą popularnością. Pozwalają zapoznać się z rzeką, odwiedzić jej najciekawsze zakątki, miło spędzić czas i wrócić do naszego ośrodka, bądź w inne zaplanowane miejsce (zapewniamy Państwu transport na i ze spływu). Dla ułatwienia wyboru na jaki szlak się zdecydować, wybraliśmy najpiękniejsze z nich. Czarną Hańczę podzieliliśmy na trzy unikatowe etapy – każdy z nich jest niepowtarzalny i urokliwy, każdy z nich jest inny, natomiast z Rospudy i Marychy wybraliśmy po jednym odcinku.

Przebywając na terenie Wigierskiego Parku Narodowego ( również płynąc kajakiem, statkiem, kolejką wąskotorową, rowerem) turyści mają obowiązek posiadania kart wstępu.

Cennik kart wstępu do WPN

1. Karta wstępu jednodniowa – pełnopłatna: 7,00 zł, ulgowa: 3,50 zł
2. Karta tygodniowa – pełnopłatna: 15,00 zł, ulgowa: 7 zł 50 gr
3. Karta dwutygodniowa – pełnopłatna: 21,00 zł, ulgowa:10,50 zł

Posiadaczom kart dużej rodziny wstęp jest bezpłatny,
Karty można zakupić w naszej bazie kajakowej STRUMYK, w punktach kontroli WPN na trasie lub na stronie WPN.

Świadczenia:

przewóz uczestników na spływ i po spływie
– kajaki typu vista, sprinter, eoli
– wiosło typu DR. Kajak TNP, kapoki w różnych rozmiarach od 15 kg
– bezpieczny parking w naszej bazie kajakowej gratis
– dziecko które płynie w kajaku trzyosobowym z dostawką (nie w kajaku trzyosobowym dla osób dorosłych !!!) jako trzecia osoba płaci 50% ceny , dziecko do lat trzech gratis.

Po zakończeniu spływu osoby biorące w nim udział mają w obowiązku pomóc kierowcy załadować na przyczepę kajaki którymi płynęli.

spływy w Kajaki-Strumyk

Zapraszamy do strumyka

Rzeka Marycha

Spływy kajakowe Marychą

 

Marycha, dawniej Sejna jest lewym dopływem Czarnej Hańczy, z którą wspólnie z Rospudą należy do trzech herbowych rzek Suwalszczyzny. Jej koryto znajduje się na wschodnich krańcach naszego regionu, na ziemi sejneńskiej. Całkowita długość Marychy wynosi 80,8 km, w tym 17,6 km poza granicami Polski (na Białorusi). Górny odcinek rzeki nosi nazwę Czarna. Początek rzeki Czarnej stanowi struga rozpoczynająca swój bieg na północ od Puńska, w pobliżu wsi Kalinowo i Święciszki. Wpada ona do jeziora Punia i przepływa potem przez niewielkie jeziorka Meldzine, Bebrutis i Judialis, by doprowadzić do jeziora Sejwy. Poniżej niego kieruje się wciąż na południe do jeziora Sejny, z którego wypływa już jako Marycha. Czarna prawie cały czas płynie pośród pól. Jedyny większy las, przez jaki Czarna przepływa, to kompleks leśnictwa Krasnopol. Znajduje się w nim rezerwat „Ostoja bobrów Marycha”. Jest to jedno z pierwszych miejsc osiedleńczych bobrów po ich powrocie na Suwalszczyznę w latach 40-tych XX wieku. Marycha wypływa z jeziora Sejny, przepływa przez miasto Sejny i po przebyciu 18 km wpada do jeziora Pomorze. Dalej zaczyna się najpiękniejszy, puszczański odcinek rzeki. Za Zelwą Marycha przepływa przez rezerwat „Kukle”. Po 12 km od jeziora Pomorze Marycha dopływa do granicy polsko-litewskiej, którą płynie przez ponad 10 km. Potem rzeka opuszcza polską granicę i staje się graniczną rzeką litewsko-białoruską. Ostatecznie wpada do Czarnej Hańczy na terytorium Białorusi.


Marycha kajakiem


Marycha ostatnio staje się modnym szlakiem kajakowym. I nie ma w tym nic dziwnego, bo jest to trasa wodna nadzwyczaj ciekawa i różnorodna. Składa się na nią sama rzeka Marycha i 3 jeziora różnej wielkości. Pewne trudności wynagrodzą poznaniem pięknej ziemi sejneńskiej, wciąż jeszcze mało znanego dla wodniaków zakątka Pojezierza Suwalskiego.
Jeśli myślisz o spokojnym, oddalonym od głównych szlaków kajakowych, dziewiczym i niepowtarzalnym spływie, Marycha będzie bardzo dobrym wyborem. STRUMYK zorganizuje Ci spływ Marychą – zadzwoń do nas i zapytaj o szczegóły.

Zapraszamy serdecznie na spływy kajakowe Marychą.
Masz pytania? Zadzwoń
Kajaki Strumyk
Kajaki Strumyk

Jarek i Sylwia Hołubowicz

"

Kajaki-Strumyk// firma rodzinna

Jarek i Sylwia Hołubowicz

Spływy kajakowe organizujemy już od ponad 20 lat. Sami kochamy aktywny wypoczynek i naszą pasją staramy się dzielić z naszymi gośćmi. Jeśli chcesz odpocząć na łonie natury i podziwiać przepiękne krajobrazy Suwalszczyzny – postaramy się Ci w tym pomóc.

STRUMYK Zobacz naszą bazę